A szekszárdiak 9 aranyat zsebeltek be hétvégén

Beküldött fotó: Vígh Vivien, Priger Anna
2020. Augusztus 10. 12:21
Az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-kenu Szakosztálya rendezte meg a Vidék Bajnokságot Fadd-Domboriban, augusztus 7 és 9 között.

A népes megmérettetésen a Szekszárdi Kajak Kenu Sportegyesület is képviseltette magát, akik összesen 9 aranyat, 6 ezüstöt és 7 bronzérmet gyűjtöttek, tájékoztatott Inger Nikoletta edző.

– Sikeresnek mondható a hétvége, a gyermek, kölyök korosztályunk rendkívül erős, a serdülőben kellene fejlődnünk még. Felnőtt versenyzőink közül csak Bartos Zsófi vett részt a versenyen, aki 1000 méteren 2. helyezett lett. A többi felnőtt készül a Maraton Európa Bajnokság válogatójára, amely szeptember 12-én és 13-án lesz Tokajban, egyben ott lehet kvalifikálni az Európa Bajnokságra, melyet hazánk rendez Győrben az idén – részletezte Inger Nikoletta.

Tájékoztatott továbbá, hogy a dombori pálya a hétvégén kiváló minőségű volt, három nap alatt 325 futam zajlott le. A bajnokságon 55 klub képviseltette magát, összesen 2500 nevezés érkezett a megmérettetésre.

– A legtöbb versenyzőnk sikeresen feljutott a magyar bajnokságokra, melyek korosztálytól függően Szolnokon, illetve Sukorón kerülnek megrendezésre. Többen duplázni is tudtak, illetve több számban is dobogóra állni, ami ezekben a népes mezőnyökben nem kis feladat – értékelte a Szekszárdi Kajak Kenu Sportegyesület edzője.

Végezetül hozzátette, hogy ez volt az idény első legnagyobb versenye.

 

A Szekszárdi Kajak Kenu Sportegyesület dobogós eredményei

Aranyérem

K2 Női Serdülő U15. 500m - Vígh Viven; Priger Anna

K2 Férfi Serdülő U16 2000 m - Turgonyi Olivér; Horváth Tamás

K2 Női Serdülő U15 2000 m - Vígh Viven; Priger Anna

MK1 Férfi Gyermek U12 2000 m - Schein Dániel

MK1 Női Gyermek U12 2000 m - Acélos Hanna Glória

MK1 Női Gyermek U11 2000 m - Jámbor Lotti

MK1 Férfi Kölyök U13. 3X200m váltó - Dulai Barnabás; Bercsényi Bence József; Bodnár Bálint

MK1 Férfi Gyermek U10-U11 4x200m - Gyimóthy Márton; Schein Péter; Görbe Dávid; Rohn Bendegúz Péter

MK1 Vegyes Gyermek U12 4x200m - Jámbor Lotti; Schein Dániel; Szabó Roland; Acélos Hanna Glória

Ezüstérem           

K1 Női U23 1000m - Bartos Zsófia

K4 Férfi Kölyök U13-U14 1000 m - Farner Zétény; Mészáros Hunor; Balogh Zétény; Havel Botond

K2 Női Serdülő U15. 1000m - Vígh Viven; Priger Anna

K1 Férfi Serdülő U15-U16. 3X200m váltó - Jávor Bence; Horváth Tamás; Turgonyi Olivér

MK1 Női Gyermek U12 4x200 m váltó - Gorján Regina; Györgye Liliána; Ignácz Kata Rita; Kilián Kincső

MK1 Férfi Gyermek U10-U11 4x200m - Horváth Márk; Mészáros Kada; Bosnyák Ákos; Vajda Barnabás

Bronzérem             

K4 Férfi Serdülő U15-U16. 500m - Némedi Lőrinc Ádám; Jávor Bence; Kroneraff Bálint Botond; Bartos Benett

K4 Férfi Serdülő U15-U16. 1000m - Némedi Lőrinc Ádám; Jávor Bence; Kroneraff Bálint Botond; Bartos Benett

K2 Férfi Serdülő U16 2000 m - Antal Erik; Kroneraff Bálint Botond

K1 Férfi Kölyök U14 2000 m - Mészáros Hunor

MK1 Férfi Kölyök U13 2000 m - Bodnár Bálint

MK2 Női Gyermek U12 2000 m - Gorján Regina; Kercsmár Boglárka Rita

MK1 Vegyes Gyermek U12 4x200m - Kercsmár Boglárka Rita; Tóth Péter; Balogh Zille; Mózes Bálint

 

radioantritt.huCopyright © 2020 Minden Jog fenntartva
IMPRESSZUM | ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ